• English
 • Lietuviškai

Kelionės patarimai

Jordanija 2019 (Jordan, Middle East)

Jordanija 2019 (Jordan, Middle East)

Jordanija (Jordan, Middle East)
Vasario 8-15, 2019. Keliauja 2 asmenys, 8 dienas

2019 metais, vasario 8 dieną, penktadienį 2: 00 pm lėktuvu išvykom iš Vilniaus oro uosto (VNO) ->> 6:20 pm atskridom į Queen Alia lnternat Airport, Amman (AMM), Jordanija [EUR 62 x 1 asm.] (į kainą įskaičiuotas lagaminas 10 kg, vietų rezervacija, skraidino ‘Ryanair’ oro linijos). Išsinuomavom automobilį Hyundai Accent oro uoste, ‘Sixt’ nuomos punkte, kuro bakas buvo pilnas su sąlyga atiduoti automobilį taip pat su pilnu baku kuro [EUR 141 (EUR 70,5 x 1 asm)] + automobilio draudimas [EUR 72 (EUR 36 x 1 asm)]. Viso automobilio nuoma su pilnu draudimu kainavo [EUR 213 (EUR 106,5 x 1 asm.)]. Perkant automobilio draudimą internetu 15 eur pigiau, nei perkant vietoje. Už automobilį reikėjo palikti užstatą [JOD 300/ EUR 378,19], rezervaciją atlikome su ‘Mastercard debit’ kortele, tad paprašė sumokėti už automobilio nuomą su ta pačia kortele. Prieš išvykdami domėjomės apie leidimą vairuoti Jordanijoje. Visur rašė, kad reikalingas tarptautinis leidimas, kurio ‘Regitra’ neišduoda, o kelionių agentūros leidimą išduoda už 100 eur. Taip pat dokumentą galima atsisiųsti iš Amerikos ar Kanados, ir tai užtruktų apie vieną mėnesį. Galiausiai, automobilių nuomos punkte neprašė tarptautinio vairuotojo leidimo (International Driver Permit), informacija pateikta internete apie reikalingą tarptautinį leidimą buvo klaidinga. 7:20 pm pajudėjom iš oro uosto. 8:40 pm šalia kelio užkandinėje suvalgėme po kebabą [2 JOD/ 2,50 EUR x 1 asm.], parduotuvėje nusipirkome užkandžių kelionei (vafliukai + vanduo) [0,75 JOD/ 0,94 EUR x 1 asm.]. Važiavome link Danos rezervato per kalnus, siaurais keliais su skardžiais šalikelėse. Pravažiavome vietinius kaimus, kurie atrodė lyg po karo: viskas apleista, apgriuvę, tamsu, niekas nedirbo. Viskas išties baugino. 10:30 pm atvykome į viešbutį ‘Dana Moon Hotel’, kurį užsisakėme per Booking.com rezervavimo sistemą. Pirmas įspūdis tragiškas: viešbutis atrodė kaip ūkinis pastatas, aplink lojo šunys, visur tamsu. Išlipę iš automobilio minutėlę sudvejojom ar eiti į vidų. Išdrįsome užeiti, tačiau šeimininkas nekalbėjo angliškai, tad gestikuliavo rankomis, susišnekėjome. Kambaryje radom dvi viengules lovas, į kambario kainą buvo įskaičiuoti pusryčiai, tai buvo brangiausias užsisakytas viešbutis [10 JOD/ 12,48 EUR x 1 asm.] (viso dviviečio kambario kaina 20 JOD/ 24,95 EUR)

Vasario 9 dieną, šeštadienį ryte pažadino arabiškos maldos, nuėjome iki viešbučio registratūros, bet nieko neradome, norėjome išsiaiškinti kur bus patiekti pusryčiai. Išėję į lauką nustebome, nes dienos metu čia kur kas gražiau: aplink kalnai, rūkas, galima laipioti namų stogais.

'Dana Moon Hotel', Dana Biosphere Reserve
‘Dana Moon Hotel’, Dana Biosphere Reserve

Pusryčiai buvo gretimame pastate, jų metu buvo patiekta arbata, ‘Pita’ duona, kurią jie valgo pusryčiams, pietums ir vakarienei, humusas, kiaušiniai, džemas, svietas. Pasistiprinome ir 08:30 am išvažiavome iš viešbučio. Aplankėme ‘Shobak Castle – Monreal’ – kryžiuočių pilies griuvėsius pietinėje Jordanijoje, Maano muchafazoje, Šubako mieste. Pastatyta ji ant kūgiško, stačiašlaičio kalno, iškylančio virš apylinkių. Pilį 1115 m. pastatė Jeruzalės valdovas Balduinas I, ekspedicijos metu, kuria buvo siekiama užkariauti Akabą. Mūsų nuomone, vieną iš čia esančių pilių aplankyti užtenka, nes vaizdai panašūs. Pilį apžiūrinėjom per pusvalandį, nuo 9:30 – 10:00 am, įėjimo kaina [JOD 1/ EUR 1.25 x 1 asm.].

Toliau automobiliu 10:40 am pajudėjom link archeologinės vietovės – Petros. 11:00 am sustojome Petros miesto centre, valgėme restorane, maistas vienam asmeniui kainavo [JOD 9/ 11,30 EUR x 1 asm.], galima buvo atsiskaityti banko kortele. 11:30 am pasiekę Petrą, šalia objekto nemokamai pasistatėme automobilį, įėjom pro vartus. Iškart įėjus pro įėjimą yra turizmo informacijos centras. Įėjimas nekainavo, nes buvome įsigyja ‘Jordas Pass’ [EUR 91 x 1 asm.], kurį pirkome internetu dar būdami Lietuvoje. Pasas leidžia įeiti į daugelį Jordanijos lankytinų objektų. Be Jordanijos paso įėjimas į Petrą kainuoja 50 eur vienam asmeniui. Petra – archeologinė vietovė Jordanijoje, garsėjanti akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie 200 m. pr. m. e. Miestas dar vadinamas raudonąja dykumų rože. Uolose iškalti vaizdingi rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Takai, kuriais ėjome vedė per tarpeklius, išties viskas atrodė įspūdingai. Čia rasite pramogų tokių kaip jodinėjimas arkliais, jodinėjimas kupranugariais, asilais. Susigundėm pajodinėti, arkliams nujojus 300 metrų, vadeliotojai prašė arbatpinigių, tai mums kainavo po du vietinius pinigus [JOD 2/ 2.50 x 1 asm], nors vadeliotojai prašė jiems duoti po 10 jod bei sunkiai priėmė mūsų duodamus 4 jod. Petroje buvo pigiausi suvenyrai visoje Jordanijoje. Kilome į kalną natūraliais laiptais, einant lankėme griuvėsius. Kopimas į kalną tęsėsi 6 km, pasirinkome lipti. Tą dieną buvo 15 laipsnių šilumos. Viršūnėje atsisėdome kavinėje, užsisakėm du sumuštinius, kavos, arbatos [JOD 6 / EUR 8.50 x 1 asm.], galima buvo atsiskaityti banko kortele. Į pačią kalno viršūnę galima užvažiuoti džipais, teks tik nulipti. Nuo kalno viršūnės atsivėrė gražiausias Petros vaizdas. Petroje praleidome apie 6 valandas ir po 5:10 pm grįžome į automobilį. Užkandžių nusipirkome pakelės parduotuvėje [JOD 3/ EUR 4].

7:40 pm automobiliu atvažiavome iki Wadi Rum – nacionalinio parko. Vadi Rumas arba Mėnulio slėnis − akmenuota dykuma Jordanijoje, 60 km nuo Akabos. Vadi Rumo teritorija Jordanijoje nusagstyta kylančiomis uolų formacijomis, arkomis, tarpekliais. Turėjome pravažiuoti pro vartus, tam, kad patektume į nacionalinį parką, apsauga klausė ar turime ‘Jordan Pass‘, kiti žmonės stabdė mūsų automobilį, klausinėjo ar turime užsisakę nakvynę ir kur. Viskas vyksta taip, dėl to, kad kiekvienos nakvynės vietos atstovas pasitinka turistus, parodo aikštelę kur reikia palikti automobilius, liepia pasiimti visus reikalingus daiktus, tuomet įsisodina į džipą ir kelionė link stovyklos prasideda. Važiavom naktį, nieko aplink nebuvo matyti, kelionė iki stovyklos truko apie 15 minučių. Dykumoje nėra kelių, tik smėlis, todėl negalima važiuoti su savo automobiliu. 8:10 pm arabas atvežė į ‘Wadi Rum Camp‘ stovyklą, paklausė ar norim vakarienės, kuri kainavo [JOD 10/ EUR 12,55 x 1 asm.], užsisakėme. Vakarienei valgėme ryžius su daržovėmis ir mėsa. Po vakarienės susitarėme dėl rytojaus pramogų: nusipirkom visos dienos safari su džipais + pietus + pasijodinėjimą kupranugariais 40 minučių, vakarienę siūlė vėl už 10 jod kiekvienam, bet sakėm mums per brangu, be to turėjom likusio maisto nuo ano vakaro. Galiausiai šeimininkas pasiūlė kitos dienos vakarienę už gerą atsiliepimą apie stovyklą internete, tad viso pramogos, dvi nakvynės ir maistas mums kainavo [JOD 73/ EUR 91 x 1 asm.], galima buvo atsiskaityti tik grynais, nes interneto stovykloje nėra. Stovykloje yra daug nakvynei skirtų palapinių, dvi palapinės yra atskiros nuo gyvenamųjų – vienoje patiekiami pusryčiai/ vakarienė, kitoje galima atsigerti arbatos ir pailsėti, atskirame pastate įrengti dušai. Gavome palapinę su dviem atskiromis lovomis, viduje buvo labai šalta, jokiu šildytuvų nebuvo, atnešė penkis apklotus, tačiau jie nesušildė

Vasario 10 dieną, sekmadienį ryte atsikėlėme sušalę, išties buvo šalta miegoti vasario mėnesio pradžioje palapinėje. 07:00 am pusryčius valgėme stovykloje, buvo patiekta: humusas, dešra, kiaušiniai, kava, arbata. Stovykloje kava nebuvo pati skaniausia, bet apskritai Jordanijoje kavos skonis mums labai patiko, nes ji verdama su kardamono prieskoniu. 08:30 am su džipu išvažiavome į turą, kurį nusipirkome praeitą vakarą. Lipome į kalną pasižiūrėti akmenuotų kalnų panoramos.

09.30 am nusileidę nuo kalno sėdome ant kupranugarių nugarų ir 40 minučių jodinėjome po dykumą. Po to lankėme objektus, kurie buvo dykumoje: smėlio kopą, tarpeklius su vandeniu, apžiūrėjome akmenų arkas, matėme akmenį ‘grybą’. 12.30 pm gidas atvežė į jo išrinktą vietą dykumoje (kiekvienas gidas tokią turi išsirinkęs), viduryje dykumos patiesė apklotą vietoj stalo, užkūrė laužą ir iškepė troškinį. Po šilto maisto vaišino arbata ir sausainiais, humusu ir arabiška ‘pitos’ duona. 13:40 pm su gidu vardu Abdul toliau keliavome po objektus ‘Wadi Rum slėnyje. Sėdėjome atviroje pikapo bagažinėje, buvo šalta, nes pūtė vėsus vėjas. Stabtelėjome prie palapinės dykumoje, čia vaišino nemokama arbata, nusipirkome kelis maišelius arbatos su šalavijais, cinamonu ir kardamonu [JOD 2.5/ EUR 3.12 x 1 vnt.]. 5:00 pm atvykome į gražią vietą, įsitaisėme ant uolų ir palydėjome saulę. 5:30 pm grįžome į stovyklą. Gidas angliškai kalbėti nemokėjo, tačiau stengėsi rodyti dėmesį, pasakoti gestų kalba, buvo linksmas ir draugiškas, tad jam davėme [JOD 10 / EUR 12] arbatpinigių.

6:00 pm ėjome valgyti vakarienės su kitais turistais bendroje palapinėje, virėjai rodė kaip paruošė ryžių ir daržovių troškinį: duobėje yra užkuriama ugnis, įleidžiamas puodas, tuomet jis užkasamas žemėmis, palaikomas 2 valandas, taip paruošiamas maistas keptas ant garų. Pavalgius troškinį, atnešė desertų lėkštę dviem asmenims: įvairiausių arabiškų pyragaičių, tortų gabaliukų. Visą tai ko turistai nesuvalgo, virtuvės šefai iškrečia vidury dykumos naktinėms lapėms. Prisiminėme, jog šalta mūsų palapinėje, nusprendėme atidaryti vyno, kurį pirkome ‘Duty Free’ parduotuvėje

Vasario 11 dieną, pirmadienį 07:00 am pusryčiavome stovykloje. 08:20 am džipu išvykome iš stovyklos, buvome nuvežti iki išsinuomoto automobilio (pervežimas užtruko kiek ilgiau nei planavom, vidury kelio apsisukom ir grįžom į stovyklą, nes vienas iš turistų pamiršo piniginę). 09:20 am pajudėjom su savo automobiliu, bandėme užsukti į kelis lankytinus objektus ‘Wadi Rum’, kuriuos buvome pasižymėję žemėlapyje, kaip norimus aplankyti, tačiau negalėjome privažiuoti, nes visur buvo smėlis, jokių kelių. Sugaišome laiką ieškodami privažiavimo prie objektų, kurie buvo dykumoje. Čia interneto nėra, tad negalėjome pažiūrėti kaip pažymėti objektai atrodo, bet iš esmės pasidarėme išvadas, kad su savo automobiliu nieko negalima aplankyti Wadi Rum slėnyje. 10:45 am degalinėje užsipylėme 29 litrus kuro ir sumokėjome [26 JOD/ 32,44 EUR], buvo galima atsiskaityti banko kortele. 11:00 am atvažiavome į viešbutį ‘Roza’, Aqaba.

Akabos miestas įsikūręs prie Raudonosios jūros. Aqaba – miestas pietų Jordanijoje, prie Raudonosios jūros dalies – Akabos įlankos, Muchafazos centras. Akaba geležinkeliu ir plentu sujungta su Amanu. Yra Karaliaus Huseino tarptautinis oro uostas, pasienio postas Izraelio pasienyje. Akaboje yra strategiškai svarbus jūrų uostas, per jį išvežami fosforitai. Viešbučio kambarys buvo gražus, numeryje buvo privatus dušas, tualetas, dvi viengulės lovos, vaizdas per langą į Raudonąją jūrą [JOD 8/ EUR 10 x 1 asm.] (viso dvivietis kambarys kainavo JOD 16/ EUR 19,96 x 1 asm., buvo galima atsiskaityti banko kortele). 11:40 am nuėjome į kavinę, buvusią priešais viešbutį, maistas buvo labai skanus [JOD 3/ EUR 3,75 x 1 asm.]

Viešbučio darbuotojai mums patarė kur geriausia išbandyti nardymą, tad 1:00 pm važiavome su automobiliu į ‘Japanese Garden’ paplūdimį, į kurį galima buvo įeiti nemokamai. 1:15 pm nardymo centre nusipirkome nardymo pramogą [JOD 30/ EUR 37,43 x 1 asm]. Šaltas vanduo… Tikrai per šalta buvo užsiimti nardymo pramoga. Nėrėme į 10 metrų gylį, nelabai ką matėme, nes vanduo buvo neskaidrus. 3.15 pm išėję iš nardymo centro, nusprendėme pasivaikščioti po Akabos miestą. 4:00 pm atsisėdome pavalgyti kavinėje, valgiau ‘Falafelius’ – aliejuje kepti avinžirnių rutuliukai [JOD 2.30/ EUR 2,87 x 1 asm.]. Po pavakarių 5:20 pm ėjome į laivų prieplauką, atsisėdome lauko kavinėje, užsisakėme desertui ledų [JOD 1.75 JOD/ EUR 2.20 x 1 asm.], buvo galima atsiskaityti banko kortele. Palydėję saulę, 7:00 pm paplūdimio kavinėje užsisakėm kaljaną, kurį buvo galima išsinešti į lauką ant laiptų prie pat paplūdimio [JOD 4/ EUR 5]. Parduotuvės ir kavinės Aqaba mieste dirbo iki vėlumos

Vasario 12 dieną antradienį 08:45 am nuėjome į miestą pusryčių, užsisakėm du sumuštinius, sulčių ir gazuotą gėrimą, tai kainavo [JOD 0,93/ EUR 1,15 x 1 asm.]. 09:40 am išsiregistravome iš viešbučio, po to važiavome į Japanese Gardens, Aqaba paplūdimį pasideginti, nes kiti viešbučių paplūdimiai mokami, o dar vienas nemokamas miesto centre labai atviras ir nejaukus. 12:00 pm pajudėjome automobiliu iš paplūdimio atgal link Aqaba miesto centro. 12:30 pm užėjome į piceriją paragauti picos, kurios kaina buvo [JOD 6.75/ EUR 8.42 x 1 asm.]. 1:00 pm pajudėjome iš Aqaba.

Toliau važiuojame link Negyvosios jūros. Apie 5:10 pm važiuojant, pakelėje išsimaudėm, radom gražią vietą ant uolų, nusprendėme palydėti saulę. Beje, kai nusileidžia saulė policija neleidžia maudytis negyvojoje jūroje.

Link nakvynės važiavome artimiausiu keliu, kuris vedė į stačią įkalnę. Nepasisekė, nes važiavom piko valandomis: saulei nusileidus visi kažkur važiuoja, skuba, lekia, o kelias itin siauras. 6:20 pm pasiekėme ‘Madaba‘ viešbutį, Madaba mieste, kur ir apsistojome [JOD 7,50/ EUR 9,36 x 1 asm.] (pusryčiai įskaičiuoti į kambario kainą, viso dvivietis kambarys kainavo JOD 15/ EUR 18,72). 7:30 pm užėjome pavalgyti į ‘Bawabit Madaba Restaurant & Cafe‘ [JOD 13,25/ EUR 16,53 x 1 asm.].

Vasario 13 dieną, trečiadienį 07:30 am viešbutyje pavalgėme pusryčius ir 08:00 am pajudėjome link Wadi Zarqa Ma’in Canyon (Amman). 08:20 am lipome į Mount Nebo kalną [2 JOD/ 2,50 EUR x 1 asm.] Nebo kalnas – kalnas Jordanijoje, Madabos muchafazoje, Jordano slėnio rytiniame šlaite. Aukštis – 817 m. Nuo kalno atsiveria panorama į Jordano slėnį ir Jerichoną. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno, dar vadinamo Pisga, užkopęs Mozė ir pažvelgęs į pažadėtąją žemę. 08:50 am ieškojome daugiau pėsčiųjų takų, kuriais galėtume pasivaikščioti, tačiau visi buvo uždaryti ir dirbs tik vasaros sezono metu.

10:30 am važiavome link Ma’in Hot Springs – tai yra karštų mineralinių šaltinių ir krioklių vieta, esanti tarp Madaba miesto ir Negyvosios jūros Madaba Governorate. 12:30 pm pietavome ‘Chilly Ways‘, Madaba [JOD 3/ EUR 3,75 x 1 asm.]. 1:20 pm atvažiavome į paplūdimį Amman Beach, įėjimo į paplūdimį kaina [JOD 12/ EUR 15 x 1 asm.]. Viešbučio, kuriame nakvojome šeimininkas paskambino į paplūdimio registratūrą, rezervavo mūsų apsilankymą bei suteikė nuolaidą: be nuolaidos būtume sumokėję 20 jod/ 25 eur vienam asmeniui, o mokėjom [JOD 12/ EUR 15 x 1 asm.]. Paplūdimyje iš žmogaus nusipirkome molio kūnui už [JOD 3 JOD/ EUR 3,74 x 1 asm.], juo išsitepėme, palaukėme kol nudžius ir ėjome maudytis į Negyvąją jūrą.

4:20 pm išvažiavome iš paplūdimio. Pakelės degalinėje užsipylėme kuro už [32.5 JOD/ 40,55 EUR, (JOD 16.25/ EUR 20.28 x 1 asm.)], buvo galima atsiskaityti kortele. 4:50 pm atvykom iki Baptism Site vietos, tačiau ji buvo uždaryta (dirbo iki 4:00 pm, o paskutinis įėjimas iki 3:00 pm). Tuomet važiavome toliau į Amman miestą. Važiuojant link Amman miesto patekome į automobilių spūstį, visiškai tragiškas eismas, pasikartosiu, kad geriausia laikas važiuoti – vėlai vakare arba anksti ryte. 6:30 pm atvykom į viešbutį ‘Roman Theatre Hotel‘ [JOD 15/ EUR 18,72 x 1 asm., dvi naktys] (viso dvivietis kambarys, dviems naktims kainavo JOD 30/ EUR 37). Pasirinkome Roman Theatre Hotel – nes jis yra prieš lankytiną objektą – romėnų amfiteatrą, kuris matomas pro viešbučio langą. Tiesa, labai neturistinis viešbutis, nes čia arabų viešbutis, ir jame buvę turistai buvo taip pat tik arabai. Nesijautėme dėl to nepatogiai, be to nakvynės vieta pačiame centre, tai ir nulėmė viešbučio pasirinkimą, kad nereikėtų niekur važiuoti su automobiliu, nes eismas intensyvus. Šalia viešbučio nemokamoje aikštelėje, kitoje gatvės pusėje pastatėme automobilį. Galima buvo statyti ir ant gatvės, bet nemokamai tik nuo 6 pm – 7 am valandos. 8:00 pm vakarieniavom ‘Al Kurts‘ kavinėje, Amman mieste [JOD 9,18/ EUR 11,45 x 1 asm.]. 9:30 pm ėjome į miesto parduotuvėles, nusipirkti suvenyrų

Vasario 14 dieną, ketvirtadienį 09:00 am pusryčius valgėme kavinėje netoli viešbučio [JOD 3/ EUR 3,77 x 1 asm.] Kavinėje visi darbuotojai ruošėsi, puošė patalpas Valentino dienai. Kavinės šeimininkas sužinojo, kad mes iš Lietuvos, paruošė mums staigmeną – suskambo lietuviškos dainos, atnešė plastikinę rožę dovanų. Noriu paminėti, kad visose kavinėse leidžiama rūkyti ir yra kaljano. Po pusryčių pasivaikščiojom po Amman miestą. 10.30 am už [JOD 3/ EUR 3,77 x 1 asm.] lipome pėsčiomis apie 20 minučių į Amman Citadel – tai žinoma archeologinė vietovė su praeities civilizacijų liekanomis ir keletu žymių pastatų. Užlipus į aukštą kalną, atsivėrė viso miesto vaizdas.

12:00 pm miesto kavinėje pietavome [JOD 7/ EUR 8,79 x 1 asm.]. 12:50 pm toliau pėsčiomis keliaujame per miestą. 13:10 pm lankėme Blue Mosque (Kind Abdullah I) turistinę mečetę, įėjimas kainavo [JOD 2/ EUR 2.51 x 1 asm.]. Prieš patenkant į mečetę, davė apsirengti juodą arabišką rūbą, įeiti reikėjo be batų ir tik tuomet įleido į vidų. Tai viena gražiausių mečečių Amman mieste, lyginant su kitomis.

14.20 pm patekome į Rainbow Street – tai lankytina gatvė, kurioje rasite labai daug kavinių, tačiau kainos kur kas didesnės nei kitur. 4:00 pm grįžome pailsėti į viešbutį ‘Roman Theatre Hotel‘. 6:20 pm vakarieniavome ‘‘Amman Heart Cafe’ kavinėje [JOD 11/ EUR 13,81 x 1 asm.]. 8:00 pm užėjome į ‘Pizza Roman Cafe Shisha‘, kaljanas čia kainavo 5 eurus, buvo galima atsiskaityti banko kortele. 9:00 pm grįžome į viešbutį ‘Roman Theatre Hotel‘, antrai nakvynei

Vasario 15 dieną, penktadienį 06:30 am išsiregistravome iš viešbučio. Nusprendėme išvykti anksti, tam, kad aplenkti automobilių spūstis. 07:30 am sustojome pakelės prekybos centre, pasirūpinom dovanom bei maisto produktais į kelionę. 08:50 atvykome iki ‘The Babtism Site of Jordan‘ (aną kartą buvo uždaryta, tiksliau atvažiavome iki objekto ne darbo laiku). Registratūroje prie įėjimo, sužinojome, kad Jordan Pass negalioja ir įėjimas mums kainuos po 20 jod/ 25 eur, tačiau mums nusišypsojo sėkmė – bilietų kontrolierius mus nemokamai įleido į autobusiuką, kuris 09:30 am nuvežė į karo zoną prie upės su palestina. Geografiniu požiūriu visuotinai įprastą Palestinos regioną sudaro sritis tarp Viduržemio jūros ir Jordano upės. Šis regionas taip pat vadinamas „senąja Palestina“. Jį sudaro Izraelio ir Palestinos teritorijos (Vakarų krantas ir Gazos ruožas), Jordanijos, Libano ir Sirijos dalys. Terminas „Palestina“ vartojamas visai sričiai į Vakarus nuo Jordano upės pavadinti. Šią erdvę kontroliuoja kareiviai, čia yra statomos bažnyčios, tai krikščionių vieta pagal bibliją. Gidas rodė į vandenį (kitaip tariant balą), kurioje krikštijo Jėzų Kristų, o kitoje upės pusėje buvo matyti, kaip Palestinos piliečiai krikštijo vienas kitą (imitavo krikštynas).

11:00 am turui pasibaigus, važiavome išsimaudyti į nemokamą krantą (turiu galvoje Negyvosios jūros vietą, kurioje yra karštosios versmės, tai vienintelė paplūdimio dalis, kur įėjus per tvoros plyšį galima patekti nemokamai). 12:10 pm greitkeliu važiavom link oro uosto. 12:30 pm sustojome papietauti kavinėje [JOD 4/ EUR 5 x 1 asm.]. Iki oro uosto netoli, tad 2:00 pm degalinėje pripildom pilną kuro baką už [JOD 13/ EUR 16,33], galima buvo atsiskaityti banko kortele. Degalinių prieš oro uostą yra daug, kaip ir visoje šalyje. Tik vienoje atkarpoje nuo Aqaba miesto link Negyvosios jūros nebuvo daug degalinių, todėl jei keliausite automobiliu, susiplanuokit turėti pakankamai kuro. 2:30 pm atvykom į Queen Alia lnternat Airport, Amman (AMM) oro uostą. Automobilių gražinimo punkte, susimokėjome baudą už greičio viršijimą [JOD 35/ EUR 27,89], atsiskaitėme banko kortele. Einant pro patikros vartus į lėktuvą apsauga atėmė kaljano tabaką bei angliukus, kuriuos vežėme dovanų. Šiuos dalykus galima nusipirkti tik oro uoste praėjus pro vartus. 6:20 pm lėktuvu išvykom iš Queen Alia lnternat Airport, Amman (AMM), Jordanija ->> atskridom į Vilniaus oro uostą (VNO), Lietuva

Skai kelionės išlaidos:

 • Lėktuvo bilietai = JOD 49 / EUR 62 x 1 asm. (AMM ->> VNO ->> AMM)
 • Automobilio nuoma = JOD 84,59 / EUR 106,5 x 1 asm. (į kainą įskaičiuotas automobilio draudimas)
 • Kuras = JOD 35,48 / EUR 44,67 x 1 asm. (nuvažiavom 1150 km)
 • Apgyvendinimas = JOD 40,16 / EUR 50,56 x 1 asm.
 • Wadi Rum stovykla = JOD 72,28 / EUR 91 x 1 asm. (dvi nakvynės, maistas, pramogos)
 • Išlaidos maistui = JOD 94,29 / EUR 118,70 x 1 asm.
 • Lankytini objektai = JOD 16,89 / EUR 21,26 x 1 asm.
 • Jordan Pass = JOD 72,28 / EUR 91 x 1 asm.
 • Išlaidos pramogoms = JOD 41,44 / EUR 52,17 x 1 asm.
 • Bauda = JOD 11 / EUR 13,95 x 1 asm. (už greičio viršijimą)

Viso: JOD 517,41 / EUR 651,81

SKAI - kelionės patarimai:

* Venkite keliauti automobiliu
piko valandomis: rytiniu laiku
prieš darbo pradžią ir vakarais
po darbo.

* Wadi Rum nacionalineme 
parke patys nepakeliausite, visur
smėlis, nėra kelių. Susimokėkite
už įėjimą ir Jus visur nuveš su
džipais.

* Įsigykite Jordan Pass
tikrai sutaupysite pinigų.

* Šubako mieste visų pilių
lankymas mums atrodo
beprasmiškas, nes jos 
viena į kitą panašios. Išsirinkite
labiausiai vertas dėmesio.

* Atkarpoje nuo Akaba miesto
link Negyvosios jūros nebuvo
daug degalinių, keliaujant
automobiliu, susiplanuokit
turėti pakankamai kuro
pravažiuoti šiam kelio
ruožui.

Atsiųskite savo kelionės istoriją ir įsimintinų akimirkų fotografijas elektroniniu paštu info@triptip.lt, o TRIPTIP komanda jas patalpins puslapyje.


TRIPTIP sukuria galimybę susikurti savo kelionių blogą mūsų svetainėje ir leisti draugams išgirsti tavo kelionės pasakojimą bei patarimus!